Ο Αγιασμός στο σχολείο μας για την έναρξη της φετινής χρονιάς

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 τελέστηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Παλιοί και νέοι μαθητές και μαθήτριες με τη συνοδεία των γονέων τους παρακολούθησαν τον Αγιασμό για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς δεχόμενοι εγκάρδιες ευχές από εκπαιδευτικούς και προσκεκλημένους.

Στο τέλος του Αγιασμού ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων κέρασε όλα τα παιδιά παγωτό κάνοντας τα ιδιαίτερα χαρούμενα.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν και μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Υπουργός Υποδομών και Μεταφορών κ. Σταϊκούρας, ο αντιπεριφερειάρχης Φθιώτιδας κ. Σανιδάς, ο Αναπληρωτής Δημάρχου Λαμιέων κ. Θανάσης Ντούζγος και ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης κ. Μαρκαντώνης.

Η διεύθυνση του σχολείου και όλοι οι εκπαιδευτικοί ευχόμαστε στους μαθητές/τριές μας μία ήρεμη, δημιουργική και αποδοτική σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη!

Αγιασμός 2023

thumbnail-_2_
thumbnail-_5_
thumbnail-_7_