Επιτέλους… ξεκινούν οι όμιλοι του σχολείου μας!

Ξεκινούν στο σχολείο μας και φέτος οι Όμιλοι Αριστείας Δημιουργικότητας και Καινοτομίας καθώς και τα Τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας. Συνολικά τη φετινή χρονιά θα λειτουργήσουν 6 όμιλοι και 2 Τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας.

Μην ξεχάσεις!!!

• Τους Ομίλους μπορούν να παρακολουθήσουν μαθητές και μαθήτριες τόσο του Πειραματικού Σχολείου όσο και των άλλων Δημοτικών Σχολείων του Νομού.
  • Ένας/Μία μαθητής/-τρια μπορεί να συμμετάσχει σε δύο (2) ομίλους κατ’ ανώτατο όριο.
  • Η επιλογή των μαθητών/-τριών γίνεται είτε με κλήρωση είτε με άλλες διαδικασίες επιλογής αιτιολογημένες από τον/την υπεύθυνο/-η του Ομίλου.
  • Μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της παρακολούθησης του ομίλου θα λάβεις και πιστοποιητικό επιτυχούς συμμετοχής.

Για να εξερευνήσεις τις επιλογές σου. το πρόγραμμα και ποιος όμιλος σου ταιριάζει καλύτερα δεν έχεις παρά να κλικάρεις σε αυτόν τον σύνδεσμο.

Αν θέλεις κι εσύ να έρθεις τότε δεν έχεις παρά να πατήσεις στον παρακάτω σύνδεσμο και να κάνεις την αίτησή σου! Μπορείς να κάνεις όσες αιτήσεις θέλεις! Θα επιλεγείς όμως σε 2 κατ’ ανώτατο όριο!

Προθεσμία αιτήσεων συμμετοχής από τη Πέμπτη 12 Οκτωβρίου έως και την Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2023

Σε περιμένουμε!