8ο Μαθητικό Φεστιβάλ Παραδοσιακών χορών δημοτικών σχολείων

Το 8ο Μαθητικό Φεστιβάλ Χορού διοργανώθηκε το πρωί της Παρασκευής 28 Απριλίου 2023 από το 16ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Λαμίας, με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας (Π.Ε Φθιώτιδας), τον ΟΠΑΣΤΕ και τον Δήμο Λαμιέων.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τα supermarket ΑΒ, Σκλαβενίτης, Μασούτης, Γαλαξίας και MyMarket, για τα γλυκίσματα που προσέφεραν σε όλα τα παιδιά!

Φέτος για πρώτη φορά το Φεστιβάλ ήταν αφιερωμένο στην Ελληνική Χορευτική Παράδοση.

Απολαύσαμε τους μαθητές και τις μαθήτριες σε παραδοσιακούς χορούς από όλη την Ελλάδα ενώ σιγά σιγά ο κύκλος του χορού άρχισε να μεγαλώνει, μπήκαν σε αυτόν και οι μεγάλοι και κατέληξαν όλοι μαζί σε μια μεγάλη χορευτική αγκαλιά! (Υλικό από το MAG24)

8 φεστιβάλ

Χοροί_Πειραματικό-2