Επιμορφωτική συνάντηση

Αγαπητοί γονείς Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 19.00 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή εσπερίδα για γονείς, με θέμα τα Όρια.

Εισηγητές θα είναι:

1. Ο Δρ. Χρίστος Μαρκαντώνης, Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ70 και Οργανωτικός Συντονιστής ΠΕΚΕΣ Στερεάς Ελλάδας. Θέμα της εισήγησής του: «Παιδί και όρια. Η οριοθέτηση και η σημασία της»

2. Η κ. Βασιλική Αλβλερτη, Προϊσταμένη του ΚΕΔΑΣΥ Φθιώτιδας. Θέμα της εισήγησής της: «Τα όρια ως τεχνική διαπαιδαγώγησης»

Στο πλαίσιο συνεργασίας των Ραλλείων με το 16ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Λαμίας, το 1ο και το 2ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Ρόδου, η ενημερωτική συνάντηση θα είναι ανοιχτή και για τους γονείς των σχολείων αυτών.