Εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Το σχολείο μας τιμώντας την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 πραγματοποίησε σχολική γιορτή την  Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021 και συμμετείχε στην παρέλαση την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021.  Στην σχολική γιορτή συμμετείχαν οι μαθητές της Τετάρτης τάξης. Υπεύθυνες για την διοργάνωση οι δασκάλες των τμημάτων κ. Ζαρκάδα Μαρία και Κουτσιαρή Χρύσα. Την μουσική επιμελήθηκε ο μουσικός κ. Βεργιόγλου Νώντας, την προβολή των κειμένων και εικόνων η κ. Παπαθανασίου Ελένη και την βιντεοσκόπηση και μοντάζ της εκδήλωσης  ανέλαβε η κ. Καρασιώτα Ελένη.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και οι μαθητές ενθουσιάστηκαν και συγκίνησαν στην πρώτη σχολική γιορτή μετά από δύο χρόνια.   Η παρέλαση στην οποία συμμετείχε το σχολείο μας με την εμβληματική στολή, με την οποία περνά το σχολείο περίπου 50 χρόνια, σκόρπισε υπερηφάνεια και συγκίνηση. Υπεύθυνη για την παρέλαση των μαθητών της Πέμπτης και Έκτης τάξης η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής ,κ. Κολιού Λαμπρινή.

Το σχολείο συγχαίρει όλους τους συντελεστές των εκδηλώσεων.