Επίσκεψη στη Βιβλιοθήκη Λαμίας

Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2014

Στα πλαίσια των προγραμματισμένων εκπαιδευτικών επισκέψεων και με αφορμή το μάθημα της Γλώσσας ενότητα «Βιβλία-Βιβλιοθήκες» οι μαθητές της Ε΄ τάξης με τη συνοδεία των δασκάλων τους κ. Μαυράδα και κ. Τασούλη, επισκέφθηκαν τη βιβλιοθήκη Λαμίας.

Οι υπάλληλοι με πολλή υπομονή και αγάπη ενημέρωσαν τα παιδιά για τη λειτουργία της, το σκοπό, το ωράριο, το πώς γίνεται η ταξινόμηση των βιβλίων, τη δυνατότητα δανεισμού βιβλίων αλλά και την ωφέλεια για την πόλη μας που απορρέει από τη σωστή λειτουργία της.

Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν και υποσχέθηκαν ότι θα διαβάζουν όσα περισσότερα βιβλία μπορούν.