Περιβαλλοντική Δράση

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ-ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ  ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ 16ΟΥ Δ.Σ ΛΑΜΙΑΣ

Σήμερα Πέμπτη 21/5/2015, οι μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄ του 16ου Δ.Σ.Λαμίας στα πλαίσια του προγράμματος «Δάσος-Πηγή ζωής» που υλοποιούμε στο σχολείο μας, πραγματοποίησαμε δράση στο λόφο του Προφήτη Ηλία της Λαμίας .

Η δράση περιελάμβανε : α) καθαρισμό του περιαστικού  δάσους από υπαλλήλους του Δήμου Λαμίας και β) τοποθέτηση πινακίδων που φιλοτέχνησαν οι μαθητές του σχολείου μας με σκοπό την ευαισθητοποίηση των  πολιτών στην προστασία και την καθαριότητα του δάσους.

Ελπίζουμε η  δράση μας να βρει ανταπόκριση από μέρους των πολιτών και να σεβαστούν τη δουλειά των μαθητών.

Δείτε σχετικό βίντεο εδώ