Καλοκαιρινή γιορτή Α, Β, Γ και Δ τάξεων του σχολείου μας

Πραγματοποιήθηκε σήμερα 12/6/18 η καλοκαιρινή γιορτή των Α, Β, Γ και Δ τάξεων. Οι μαθητές του Α1 παρουσίασαν το θεατρικό “Μια τρελή τρελή αλφαβήτα” και οιμαθητές του Α2 μίλησαν για το περιβάλλον δίνοντας λύσεις μέσα από το θεατρικό έργο ¨Για ένα καλύτερο μέλλον¨. Στην συνέχεια τραγούδησαν τα παιδιά των Β, Γ και Δ τάξεων.

Ιδιαίτερη αίσθηση έκανε η επιλογή τραγουδιών και τα μηνύματα που μοιράστηκαν μαζί μας οι μαθητές της Δ’ τάξης.

Απόσπασμα:

“Μπορεί οι δρόμοι να είναι κατηφορικοί

Μπορεί οι άνθρωποι να θεοποίησαν το χρήμα

Μπορεί το ψέμα να κυριαρχεί στη ζωή μας

Μπορεί η βία να μας κυκλώνει από παντού,

όμως εμείς στέκουμε σαν φάροι και φωτίζουμε το μέλλον. Μας καλεί η ζωή και εμαίς της χαμογελάμε. Όσο υπάρχουν παιδιά που ταξιδεύουν με τε χάρτινα καράβια των ονείρων τους, η Ελλάδα δεν χάνεται. Θα ξαναφωτιστεί ολόκληρη και θα φωτ’ισει όλον τον κόσμο.