Εισαγωγή μαθητών στο 16ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Λαμίας

Σας ενημερώνουμε πως η κλήρωση για τα Πειραματικά Σχολεία έγινε χθες, 24-6-2021.Το σχολείο μας δέχεται όλους τους μαθητές που έκαναν αίτηση και υπάρχουν και κενές θέσεις οι οποίες μπορούν να καλυφθούν τον
Σεπτέμβρη.

Τα τμήματα της Α΄τάξης θα είναι δύο μια και υπάρχουν και μαθητές που επαναλαμβάνουν την τάξη. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο εγγραφής των μαθητών που είχαν ήδη πραγματοποιήσει εγγραφή σε άλλο σχολείο θα αναμένουμε σχετική εγκύκλιο από το Υπουργείο Παιδείας.Μπορείτε πάντα να ενημερώνεστε από την ιστοσελίδα του σχολείου για τις εξελίξεις.

Εύχομαι στους νέους  μαθητές και στις οικογένειές τους:  Καλό ξεκίνημα  και καλή πρόοδο με υγεία. Θα είμαστε πάντα δίπλα στον μαθητή και την οικογένειά του προσφέροντας την καλύτερη παιδεία και εκπαίδευση και την αμέριστη συμπαράσταση σε κάθε ανησυχία.

Καρανικόλα Ευσταθία