Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2021-22

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 11 π.μ. θα τελεστεί από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη κ. Συμεών ο αγιασμός στο 16ο Πειραματικό Δ.Σ. Λαμίας παρουσία του Δημάρχου Λαμιέων κ. Καραϊσκου Ε. και της Δ/ντριας Α/θμιας Εκπ/σης Φθ/δας κ. Χουλιάρα –  Σιδηρά Π.

Η είσοδος των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο γίνεται με επίδειξη βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self-test).

Η χρήση μάσκας σε εξωτερικούς και εσωτερικούς χώρους του σχολείου είναι υποχρεωτική.

Παρακαλείται να τηρηθούν τα απαραίτητα μέτρα προστασίας  για την πρόληψη της διασποράς του ιού COVID-19.

Η Δ/νση του σχολείου