6η Μαρτίου, Ημέρα κατά της ενδοσχολικής Βίας

Το Στ1 τμήμα του σχολείου μας στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την ημέρα κατά της ενδοσχολικής βίας δημιουργήσαν τα δικά τους συνθήματα με φαντασία και ευαισθησία! Έστειλαν ηχηρό μήνυμα κατά της βίας στο σχολείο! Στη συνέχεια την ώρα του μαθήματος ΤΠΕ κσι με υπέυθυνη εκπ/κό την Σόρκου Ευτυχία (καθηγήτρια Πληροφορικής), οι ζωγραφιές των παιδιών μετατράπηκαν σε ένα ηλεκτρονικό βιβλίο!

Η Γ΄τάξη του 16ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την ημέρα κατά της ενδοσχολικής βίας δημιουργήσαν τα δικά τους συνθήματα με φαντασία και ευαισθησία! Έστειλαν ηχηρό μήνυμα κατά της βίας στο σχολείο! Στη συνέχεια την ώρα του μαθήματος ΤΠΕ κσι με υπέυθυνη εκπ/κό την Σόρκου Ευτυχία (καθηγήτρια Πληροφορικής), οι ζωγραφιές των παιδιών μετατράπηκαν σε ταινία!

Έγινε με το Padlet