Επίσκεψη διατροφολόγου

Την Τετάρτη 16-03-2022 επισκέφτηκε το σχολείο μας η διατροφολόγος κ. Αγγελοπούλου Θεοδώρα στο πλαίσιο του προγράμματος ¨Εργαστήρια Δεξιοτήτων¨. Μίλησε στους μαθητές και στις μαθήτριες της Α1’ τάξης για τη θρεπτική πυραμίδα της μεσογειακής διατροφής και για την υγιεινή διατροφή στην παιδική ηλικία. Οι μαθητές έπαιξαν σε ομάδες και στη συνέχεια, έφτιαξαν το πιάτο της υγιεινής διατροφής. Στο τέλος, η διατροφολόγος τους έδωσε ένα αναμνηστικό φυλλάδιο και τους χάρισε ένα δώρο.

Ευχαριστούμε πολύ τη διατροφολόγο για την παρουσία της, την πολύτιμη βοήθεια και το ενδιαφέρον που έδειξε. Ευχόμαστε να ακολουθήσουμε τις συμβουλές της.

Η δασκάλα, οι μαθητές και οι μαθήτριες του 16ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Λαμίας.