Συμμετοχή σε διαγωνισμό ? επίσκεψη σε έκθεση

Την έκθεση με έργα μαθητών και θέμα: «Το γούρι» που διοργάνωσε το Λύκειο Ελληνίδων και πραγματοποιείται στη Δημοτική Πινακοθήκη Λαμίας « Αλέκος Κοντόπουλος» μέχρι τις 24 Ιανουαρίου 2014 επισκέφθηκαν οι μαθητές της Δ΄ τάξης του σχολείου μας στις 21-1-2014.

Η έκθεση περιλαμβάνει και έργα μαθητών του σχολείου μας, το οποίο συμμετείχε  στο διαγωνισμό του Λυκείου Ελληνίδων Λαμίας μεταξύ των μαθητών των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Λαμιέων. Ανάμεσα στα τρία καλύτερα έργα ήταν και το έργο του μαθητή της Δ΄ τάξης Κούτρα Νεκτάριου που χρησιμοποιήθηκε και για ευχετήρια κάρτα του Λυκείου Ελληνίδων.