Επισκέψεις – Εκπαιδευτικές Εκδρομές

Επισκέψεις – Εκπαιδευτικές Εκδρομές 2013-2014

Κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς πραγματοποιήθηκαν οι ακόλουθες επισκέψεις ? εκπαιδευτικές εκδρομές:

α. Διήμερη περιβαλλοντική εκδρομή των μαθητών της ΣΤ? Τάξης στο ΚΠΕ Καρπενησίου (πρόγραμμα κομποστοποίησης) ? Κορυσχάδες ? Ιστορικό Μουσείο ? Κεφαλόβρυσο.

β. Επίσκεψη των μαθητών της Δ?, Ε΄ & ΣΤ? τάξης στην πινακοθήκη του Δήμου Λαμιέων (Έκθεση φωτογραφίας)

γ. Επίσκεψη των μαθητών της Δ΄ τάξης στην ιματιοθήκη του Λυκείου Ελληνίδων.

δ. Επίσκεψη-συμμετοχή σε σεμινάριο των δασκάλων της  Στ1 & Β1 τάξης στο ΚΠΕ Νάουσας (δίκτυο «Γεωργία & Περιβάλλον»).

ε. Επίσκεψη όλων των μαθητών του σχολείου στο ΚΠΕ Στυλίδας.

στ. Επίσκεψη των μαθητών όλων των τάξεων στο Αρχαιολογικό Μουσείο Λαμίας, παρακολούθηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων.

ζ. Επίσκεψη των μαθητών της Ε? & Γ΄ τάξης στη μονή του Οσίου Λουκά, Χαιρώνεια, Δίστομο στα πλαίσια του προγράμματος «Ψηφιδωτά».

η. Επίσκεψη της Ε΄ τάξης στη βιβλιοθήκη Λαμίας.