Συμμετοχή σε Δράσεις

Συμμετοχή σε Δράσεις 2013-2014

1. Οι μαθητές της Δ΄ τάξης συμμετείχαν ακόμα σε διαγωνισμό αφίσας ενώ μαθητής της Δ? τάξης του σχολείου μας κέρδισε το 1ο βραβείο για την καλύτερη χριστουγεννιάτικη κάρτα για το Λύκειο Ελληνίδων.

2. Επίσης έγινε αφιέρωμα από τους μαθητές της Γ? τάξης  στη γιορτή της μητέρας.

3. Με πρωτοβουλία όλων οργανώθηκε γωνιά αλληλεγγύης με τρόφιμα, ρουχισμό και χρηματική ενίσχυση σε οικογένειες που βρίσκονταν σε δύσκολη οικονομική κατάσταση καθώς και οικονομική ενίσχυση του Ορφανοτροφείου Θηλέων Λαμίας.

4. Παράλληλα το σχολείο συμμετείχε στη μεγάλη φιλανθρωπική αγορά που πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο «Σαμαράς» στις 10/12/2013.

5. Τέλος, οι μαθητές όλων των  τάξεων συμμετείχαν σε δράση οικολογικού χαρακτήρα «Let?s do it Greece» ενώ όλοι οι μαθητές πήραν μέρος στον καθαρισμό, δεντροφύτευση και ανακύκλωση στο χώρο του σχολείου.

6. Συμμετοχή μαθητών ΣΤ? του 16ου Δημοτικού Σχολείου με παρουσίαση προγραμμάτων δημιουργικού χορού σε εκδηλώσεις της Πανελλήνιας Έκθεσης Λαμίας.