2ο Φεστιβάλ Χορού Δημοτικών Σχολείων Λαμίας

Μετά τη μεγάλη επιτυχία του περσινού 1ου Μαθητικού Φεστιβάλ Χορού Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Λαμιέων, η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε και φέτος στο χώρο του 16ου Δημοτικού Σχολείου Λαμίας.

Πάνω από 400 μαθητές από 20 δημοτικά σχολεία έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό προσφέροντας θέαμα, χαρά , συγκίνηση και υπερηφάνεια σε γονείς και εκπαιδευτικούς που τους θαύμασαν και τους εμψύχωσαν με το θερμό τους χειροκρότημα.

Την διοργάνωση στήριξε η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Στερεάς, η Πρωτοβάθμια Διεύθυνση, ο Σχολικός Σύμβουλος Φυσικής Αγωγής, ο Δήμος Λαμίας, οι Σύλλογοι Διδασκόντων του 16ου και του 9ου και οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων του 16ου και 9ου Δημοτικού Σχολείου.

[metaslider id=2608]