Ζωντανεύοντας την Ανακύκλωση!

Το 16ο Δ.Σ. είναι πλήρως εξοπλισμένο με κάδους ανακύκλωσης των περισσοτέρων ανακυκλώσιμων υλικών. Ωστόσο, σκεφτήκαμε ότι θα μπορούσαμε να δώσουμε έναν πιο ζωντανό και χιουμοριστικό  χαρακτήρα στην έννοια της ανακύκλωσης, μετατρέποντας την άχαρη και μονότονη γωνιά των κάδων, σε μία ζωντανή παρέα ανακυκλώσιμων υλικών και κάδων που συνομιλούν και μας προτρέπουν με τα διασκεδαστικά και έξυπνα σχόλιά τους, να ανακυκλώνουμε!

Τα σχόλια αυτά τα σκέφτηκαν και τα έγραψαν οι μαθητές του σχολείου μας, συμμετέχοντας έτσι ενεργά στην όλη δραστηριότητα, δίνοντας ζωή και φαντασία στην ανακύκλωση!

[metaslider id=3092]