Πρόγραμμα “Γερά Δόντια, Χαρούμενα Παιδιά” της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας

Σε συνέχεια του εκπαιδευτικού προγράμματος αγωγής στοματικής υγείας στο πλαίσιο της ευέλικτης ζώνης που πραγματοποιήθηκε από τους δασκάλους της Β’ τάξης, το σχολείο επισκέφτηκαν οδοντίατροι στις 23/01/2013.

Ο έλεγχος της στοματικής υγείας των δοντιών των παιδιών και η φθορίωση πραγματοποιήθηκε σε 26 μαθητές/τριες  δύο τμημάτων της Β’ δημοτικού. Κάθε παιδί έλαβε μια ενημερωτική επιστολή σχετικά με τα ευρήματα της εξέτασης.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του προγράμματος www.geradontia.gr